ГоловнаРеєстраціяВхідП'ятниця, 19.04.2024, 19:41

Головна » 2008 » Грудень » 25 » З особистого архіву: кращий матч ФК «Зірка»
16:33
З особистого архіву: кращий матч ФК «Зірка»

«Зірка» (Кіровоград) – «Ворскла» (Полтава) 0-1 (Григорій Ярмаш, 43).

13 вересня. 16.00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 6100 глядачів. Арбітри: Бойко С. (Київська обл.), Ольшанецький В. (Івано-Франківськ), Соботюк С. (Київ).

Зірка: Кучинський, Шаповал, Новицький, Момотенко, Путивцев (Деордица, 46), Шибко, Скороходов (Гомза, 82), Черномор, Яковенко, Згура (Горкун, 58), Крикливий.

Ворскла: Долганський, Даллку, Красноперов, Маркоскі, Есін, Ярмаш, Медвєдєв, Цуррі, Кравченко, Сачко (Чічіков, 65), Главіна (Локтіонов, 76).

Попередження: Валентин Горкун, 77.

На кіровоградському стадіоні «Зірка» 13 вересня відбувся матч 1/16 фіналу кубка України 2008/2009 рр. між середняком другої ліги – командою «Зірка» (Кіровоград) та третьою командою Премєр-ліги України – «Ворскла» (Полтава). Даного матчу з нетерпінням очікували кіровоградські шанувальники футболу, адже команду такого рівня їм випав шанс побачити вперше за останні чотири роки. І головний тренер «Ворскли» Микола Павлов задовольнив смаки уболівальників, виставивши на гру основний склад своєї команди. А цей склад у гостей дійсно бойовий: до нього входять і основні гравці національних збірних України (Григорій Ярмаш, Сергій Кравченко) та Албанії (Дебатік Цуррі, Арменд Даллку).

Матч розпочався з стартового тиску гостей: вони повністю заволоділи центром поля і раз за разом намагалися створити небезпеку біля воріт Максима Кучинського. Та самовіддано грали захисники кіровоградської команди, і гості були вимушені задовольнитися ударами Кравченка та Цуррі з далекої відстані, але вони великої загрози не несли в собі. В другій десятихвилинці гості почали все більше «вриватися в штрафний майданчик «Зірки» з лівого флангу. На цій позиції вони проходили Артема Путивцева, якого, до речі, по перерві головний тренер господарів замінив, випустивши на поле Андрія Деордицю. Передачі з лівого флангу нападники гостей все ж не могли результативно замкнути їх – добре грали на випередження центральні захисники «Зірки» : Павло Новицький та Дмитро Момотенко. Кіровоградська команда в дані хвилини могла лише сподіватися на контргру. І на 20 хвилині перша небезпека була і біля воріт гостей: Олександр Згура виконав чудовий пас на Максима Скороходова – самовіддано зіграли захисники, вибивши м’яч кутовий. Через дві хвилини метрів з 25 Сергій Кравченко перевірив реакцію Максима Кучинського, але голкіпер був на висоті, «витягнувши» м’яч з-під перекладини воріт. Полтавська команда, володіючи територіальною та ігровою перевагами, безупинно тисне на ворота господарів. Гол назріває: то Скороходов «виніс» м’яч з пустих воріт, то на 39 хвилині матчу, після удару з 5 метрів, воротар відбиває ногами. І ось, на 43 хвилині Йован Маркоскі, обігравши на своєму фланзі двох захисників, зробив передачу, яку замкнув гравець національної збірної України Григорій Ярмаш. 0-1 – гості повели в рахунку. З цією мінімальною перевагою «Ворскли» перший тайм і завершується.

Другий тайм матчу проходив по іншому сценарію. Кіровоградська «Зірка» дещо вирівняла гру і не було такої тотальної переваги гостей, як в першому таймі. Своїми конструктивними діями в господарів вирізнявся серед інших гравців капітан команди Сергій Яковенко, через якого будувалася вся гра в атаці. Він своїми пасами намагався вивести нападників на завершальний удар, але захисники гостей грали чітко у виборі позиції. Кіровоградська команда при першій можливості намагалася створити небезпечну контратаку. Одна з них, після непорозуміння захисників та голкіпера гостей, ледь не завершилася голом: Олександр Крикливий, обігравши Сергія Долганського, з гострого кута бив у пусті ворота, але «невгамовний» Григорій Ярмаш «виніс» м’яч на кутовий. Після подачі якого вже Павло Новицький поцілив в перекладину воріт. В ці хвилини на лаві запасних гостей складно сиділося головному тренеру «Ворскли» Миколі Павлову, він намагався хоч якось «оживити» власних гравців то підказками, то провів заміну, замінивши Денису Главіну, по флангу якого найбільше проходили кіровоградці. А на 81 хвилині гості мали можливість подвоїти свою перевагу: Олексій Чічіков, вийшовши один на один з воротарем та обігравши його, влучив в штангу пустих воріт «Зірки». В останні хвилини матчу кіровоградська команда, як це звично в її домашніх матчах, застосувала фінальний штурм воріт суперника. Після подач Сергія Яковенка в поті чола трудилися захисники «Ворскли», перериваючи їх. Запам’ятався також удар Сергія Яковенка з 17 метрів, коли м’яч пролетів в декількох сантиметрах вище перекладини воріт Долганського. Матч завершився мінімальною перемогою гостей. І кіровоградська «Зірка», на превеликий жаль, вибула з розіграшу кубка України, та все ж шанувальники команди мають бути задоволенні показаною грою своїх улюбленців, котрі намагалися нічим не поступатися команді, яка в цьому сезоні зуміла перемогти «Шахтар» та зіграти в нічию з «Динамо». Цим самим господарі, мабуть, продемонстрували свою найкращу гру серед всіх зіграних ними матчів.