ГоловнаРеєстраціяВхідПонеділок, 29.04.2024, 03:08
СПОРТИВНА КІРОВОГРАДЩИНА
Вітаю Вас Гість | RSS
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ФОРМА ВХОДУ
СТАТИСТИКА
САЙТ ІСНУЄ


Головна » 2010 » Січень » 30 » Біатлон – головна надію українських олімпійців на медалі
12:11
Біатлон – головна надію українських олімпійців на медалі

Наближаються головні зимові змагання чотириріччя, Зимова Олімпіада, котра відбудеться в канадському Ванкувері з 12 по 28 лютого. На дані змагання і Україна делегує своїх спортсменів, котрі завоювали ліцензії та увійшли в обмежений список Олімпійської збірної України. Напередодні змагань і тренери, і спортсмени, і керівництво українського спорту не приховують своїх передбачливих поглядів та з поміж всіх змагань Олімпіади, в котрих братимуть участь українські олімпійці, виокремлюють біатлон. Саме цей вид має найбільше наших представників: із всіх делегованих спортсменів одинадцять біатлоністів. То ж поправу вважається цей цікавий та захоплюючий зимовий вид спорту головною надією на українські медалі у Ванкувері.

Вище зазначене підтверджують історія попередніх Олімпіад, на яких було здобуто дві медалі (в японському Нагано Олена Петрова стала срібною призеркою, а в італійському Туріні Лілія Вайгіна-Єфремова – бронзовою), та стан справ в біатлоні останніх сезонів. Нині, окрім жіночого українського біатлону, набрав певний хід і чоловічий: раніше біатлоністки мали значну перевагу у своїх результатах і досягненнях. Але про все по черзі…

І в чоловічій, і в жіночій, збірних України з біатлону відбуваються властиві зміни поколінь: на зміну попередніх тріумфаторам приходе молоде покоління. В жінок в нинішньому сезоні яскраво себе проявила Олена Підгрушна, яка порівняно з попереднім сезоном покращила свій хід та влучність на стрільбі, особливо в індивідуальних гонках (на 7,5 %) та в естафетах (на 9 %) – це дозволило їй показувати не погані результати та здобути очки в особистий залік Кубка Світу, в якому на разі тримається в тридцятці кращих. Кращим результатом в нинішньому сезоні на етапах був сьомий результат в спринті у шведському Остерзунді. Також Олена добре себе проявляє в естафеті, де її чудові виступи як командної біатлоністки дозволили нашій збірній посісти високі четверті (в Оберхофі) та шосте (в Остерзунді) місця.

Сестри Семеренко за чотири роки від Олімпіади в Турині, де виступала лише одна з них, Валентина (фото biathlon.com.ua), а Віта не попала в список, набралися неоціненого досвіду і уміння, ставши одними із лідерів українського жіночого біатлону, від яких безсумнівно можна чекати медалей. Оксана Хвостенко напередодні Олімпіади не радує своєю влучністю та швидкістю, але все ж її не потрібно не до оцінювати, що показала і Різдвяна гонка на стадіоні «Шальке». Ці чотири біатлоністки, мабуть, і складуть команду, яка буде боротися за медаль в естафеті. На Олімпіаду їде і бронзова призерка попередньої Олімпіади Лілія Вайгіна-Єфремова, яка після того тріумфу «шокує» своїх вболівальників низькою влучністю на вогневих рубежах, яку в гонках намагається нівелювати своєю високою швидкістю. А от Людмила Писаренко у Ванкувері буде набиратися досвіду.

Підсумовуючи стан справ в українському жіночому біатлоні хочеться відзначити, що «козирем» в українок завжди була влучність, яка в цьому році інколи підводить і для досягнення високих результатів потрібно її процент підвищувати, адже в швидкості на дистанції ходом у потужних німкень складно виграти; з ними швидкістю посперечатися може лише тендітна Лілія Вайгіна-Єфремова і якби вона працювала «чисто» на стрільбі, їй би «ціни не було»…

Чоловічу збірну України з біатлону на Олімпіаді будуть представляти п’ять біатлоністів. Лідером збірної України та головною надією на медаль є, звісно, Андрій Дериземля, котрий хід має не поганий, і влучно стріляти спроможний, але, на жаль, останнім часом він може не приємно вразити своєю влучністю. Так порівняно з минулим сезоном влучність в Андрія знизилась на чотири проценти, а найбільше невдалим для нього були індивідуальні гонки, де стрільба відіграє найбільшу роль – на дев’ять процент впала влучность. Будемо сподіватися, що у Ванкувері Дериземля зуміє пристосуватися до місцевих умов та показати найкращі свої результати в кар’єрі.

Серед п’яти біатлоністів є ще двоє молодих перспективних спортсменів, від яких можна очікувати непередбачуваних вдалих виступів. Це Сергій Сєднєв та його тезка, Семенов. Перший вже на протязі трьох останніх років подає надії: в його чергують вдалі виступи із провальними. Останнім приємним сюрпризом від Сєднєва стала перемога в індивідуальній гонці у італійському Антхольці, яка, на даний момент часу, є єдиною перемогою українців на етапах Кубка Світу нинішнього сезону. Сергій Семенов, як і Олена Підгрушна, лише в цьому році на повну про себе заявив. Стартувавши в Поклюці, Семенов зарекомендував себе з кращого боку, фінішувавши в очках в спринті та гонці переслідування. На далі Сергій прийняв участь у гонках на етапах Кубка Світу в Оберхофі та Антхольці, де знову здобував очки в особистий залік.

Олександр Біланенко раніше славився свою надзвичайною влучністю, але не цього сезону. У зв’язку з не високою швидкістю ходом він програє своїм суперникам і лише завдяки влучності Олександр має шанси на високий результат насамперед в індивідуальній гонці, де кожний промах дорого коштує. Але в нинішньому розіграші Кубка Світу саме в індивідуалці його процент впав до 85-ти, а раніше же Біланенко завжди втримався поза 90%, що вважається чудовим результатом в біатлоні. В’ячеслав Деркач є ветераном збірної України, її капітаном, і його допомога буде найбільшою в естафеті, в якій, як командний біатлоніст, він сподіватимемось допоможе нашій команді забезпечити добротний виступ.

Виступи на Олімпіадах біатлоністів завжди не передбачувані. Так по ходу сезону на етапах Кубка світу спортсмени показують одні результати, а на таких відповідальних змаганнях одні через хвилювання провалюють гонки, що не рідко стається із фаворитами, інші «вистрелюють» сенсаційними здобутками. Будемо вірити на краще та сподіватися, що саме представники українського біатлону будуть створювати сенсації, фінішувавши на самих високих місцях в гонках.

Розклад гонок на Олімпіаді у Ванкувері:

1. 13 лютого. 23.00. Спринт. Жінки.

2. 14 лютого. 21.15. Спринт. Чоловіки.

3. 16 лютого. 20.30. Гонка переслідування. Жінки.

4. 16 лютого. 22.45. Гонка переслідування. Чоловіки.

5. 18 лютого. 20.00. Індивідуальна гонка. Жінки.

6. 18 лютого. 23.00. Індивідуальна гонка. Чоловіки.

7. 21 лютого. 20.45. Мас-старт. Чоловіки.

8. 21 лютого. 23.00. Мас-старт. Жінки.

9. 23 лютого. 21.30. Естафета. Жінки.

10. 26 лютого. 21.30. Естафета. Чоловіки


    Віктор Слюсаренко.

 

Категорія: Біатлон | Переглядів: 2803 | Додав: Admin | Теги: Хвостенко, Валя, Пигрушна, Украина, Вита, Дериземля, олимпиада, Семеренко, биатлон, Ефремова
Читайте також:
Статистичні показники гравців, що залишили «Зірку»
Андрій Пятов: Ми поки ще Білорусію не вивчали
«АФ-П’ятихатська» у фіналі чемпіонату зіграє 17 жовтня
"Зірку" залишили троє гравців
БК «Золотий Вік» проведе два спаринги
Команда КДЮСШ №2 - срібний призер всеукраїнського турніру
Олександрівка приймала сільських спортсменів області
Кіровоградці взяли участь у фестивалі “Здорова молодь - здорова нація”
Кіровоградський «Діамант» не вийшов до фіналу
Фото: "Зірка" - "Олександрія" 0:0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МЕНЮ
КАЛЕНДАР
ПОШУК
АРХІВ


Copyright MyCorp © 2024 Використання матерiалiв дозволяється лише за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на сайт sport-kr.at.ua Сайт управляється системою uCoz