ГоловнаРеєстраціяВхідСереда, 08.05.2024, 13:35

Головна » 2009 » Лютий » 7 » На Олімпіаді-2010 українські хокеїсти не зіграють
09:09
На Олімпіаді-2010 українські хокеїсти не зіграють

6 лютого у другому турі хокейної відбіркової групи «F» до Олімпіади-2010 збірна України зіграла з Латвією. З перших хвилин латвійці, господарі льоду, під неймовірну підтримку своїх глядачів, що створювали несамовиту атмосферу у льодовому палаці, захватили ініціативу в матчі. Це й не дивно, адже збірна Латвії добре укомплектована у всіх своїх ланках, по при свої контракті зобов’язання латвійцям допомагають ї двоє гравців НХЛ, які увійшли в першу «ударну» ланку своєї команди. Українській же збірні, як і завжди, не вдалося домовитися зі своїми представниками у НХЛ. У першому періоді латвійці мали реальні можливості відзначитися, але все склалося добре для українців. Наша команда зуміла зібратися, провівши не погано перший період матчу, і на 19 хвилині його, граючи в більшості, повела в рахунку. Шайбу у складі України, кидком від синьої лінії, закинув гравець «Сокола» Андрій Срюбко. Відразу після цього господарі пішли підігруватися. Так в їх атаках завершився перший період.

На початку другого періоду латвійці, як і збірна України, зуміла реалізувати свою більшість, на 25 хвилині матчу відзначився латвійський представник НХЛ Карсумс. Пропущена шайба не знітила українців, гідно протистоячи представнику дивізіону «А». Але на жаль, на 34 хвилині стався прикрий епізод матчу для збірної України: її захисник Дмитро Толкунов просто «подарував» шайбу латвійцю, хокеїсту ризького «Динамо» Редлігсу, який цим подарунком сповна скористався. Через чотири хвилини чудовий шанс мав встановити рівновагу в матчу Сергій Варламов, та чудово зіграв воротар суперника Наумс. А на останніх секундах другої 20-ти хвилинки від третьої шайби у ворота збірної України спасла штанга воріт. То ж на другу перерву команди пішли за рахунку 2-1 на користь Латвії.

У третьому періоді, на його 8-ій хвилині, господарі закинули свою третю шайбу: її автором став Ніжівійс. У цей момент гри в серцях українських шанувальників хокею зойкнуло: все втрачено у боротьбі за єдину путівку від групи «F» на Олімпіаду-2010. Але потрібно віддати належне самовіддачі українським хокеїстам; вони за 72 секунду до завершення третього періоду, знявши свого воротаря, закинули одну шайбу, постарався Роман Климентєв. В секунди, що залишилися, збірна України знову зняла свого воротаря, граючи 6 на 5, але за 18 секунд до завершення третьої 20-ти хвилинки господарі закинули четверту шайбу. Отже, матч завершився з рахунком 4-2 на користь збірної Латвії. Після цієї поразки збірна України втратила будь-які шанси на участь в Олімпійських Іграх-2010.

Потрібно подякувати за гру гравцям, роботі тренерського штабу, вони доклали максимум зусиль для досягнення поставленої мети. Так, звісно ключовою в матчі стала помилка Дмитра Толку нова. Також були «дитячі» помилки і інших гравців команди, відчувалася певна не зіграність українських хокеїстів. Але їх самовіддачу та бажання потрібно відзначити. Тепер треба думати про повернення до дивізіону «А», в якому грають найсильніші хокейні збірні світу, серед яких нині, до речі, грає і збірна Латвії. А там через чотири роки буде наступний відбірковий етап до Олімпіади-2014, що відбудеться в російському місті Сочі.

Для українських прихильників хокею ця поразка – біль, розчарування, а для української влади, бюджету нашої держави, це полегшення. Адже у разі перемоги України в цьому матчі, у наступному матчі з більш слабшою Угорщиною була б здобута путівка на Олімпіаду-2010. А це додаткове фінансування 30-35 членів Олімпійської збірної України. Легко згадати, що Україну на Олімпіадах у ігрових видах спорту представляли лише баскетболістки (1996 рік), хокеїсти (2002) та гандболістки (2000). То ж будемо сподіватися на краще в майбутньому, може і на нашій вулиці колись буде свято.