ГоловнаРеєстраціяВхідП'ятниця, 29.03.2024, 01:59

Україна - Сербія 1:0 (Назаренко, 15).

Україна: Худжамов, Мандзюк, Русол, Шевчук, Пашаєв (Чигринський, 46), Тимощук, Назаренко, Калиниченко (Ротань 90), Левченко, Воронін (Гоменюк, 46), Девіч (Селезньов, 89).

Сербія: Дишленковіч, Рукавіна, Івановіч, Драгутіновіч, Коларов (Джуріч, 75), Мутавджіч (Тошіч, 58), Станковіч, Красіч (Янковіч, 70), Міліаш (Кузмановіч, 46), Йовановіч, Лазовіч (Сулеймані, 46).

Попередження: Воронін (3), Мандзюк (34),  Драгутіновіч (65), Тошіч (80), Девіч (88).

11 лютого 2009 року у столиці Кіпру місті Нікосія відбувся вирішальний матч міжнародного турніру. В ньому зустрічалися збірні України та Сербії. Головний тренер українців Олексій Михайличенко у цьому матчі не міг розраховувати на гравців київського «Динамо», адже за домовленістю з цим клубом їх гравці змогли зіграти лише зі Словаччиною, після чого відправилися знову до розташування свого клубу.

Сербські футболісти звітний матч розпочали активніше, але нічого небезпечного біля воріт України не створили. А у наших Шевчук небезпечно пробивав, а потім на 15-ій хвилині матчу несподіваним гарним ударом із-за меж штрафного майданчику суперника вихованець кіровоградського футболу Сергій Назаренко забив гол, вивівши вперед у рахунку українську збірну. На далі команди грали у рівний безкомпромісний футбол, шукаючи шляхи до воріт один одного. Серби пішли вперед відіграватися, та Україна вистояла. Перша половина матчу завершилася з мінімальною перевагою у рахунку українців – 1:0.

На першій хвилині другого тайму мав змогу вийти один на один з воротарем Сербії Володимир Гуменюк, але, на жаль, не вистачило йому швидкості. Через дві хвилини не погано пробив Красніч – «на місці» був воротар українців Рустам Худжамов. Мали можливість подвоїти перевагу українців Євген Шевчук, Володимир Гуменюк та Максим Калініченко, але впевнено в тих епізодах матчу грав голкіпер донецького «Металурга» та збірної Сербії Владі мір Дишленкович. Сербські футболісти в атаці запам’яталися у другій половині матчу лише ударами Сулеймані та Тошича, які «нейтралізував» Рустам Худжамов. Гравці захисту збірної України грали впевнено та не давали особливо «розгулятися» нападникам суперника. Сербія не спромоглася і фінальний штурм воріт Худжамова за для встановлення рівноваги у матчі. Цей матч дещо нагадував попередню їх товариську зустріч, яка відбулася 26 березня минулого року, коли серби також «безвольно» програли українцям з рахунком 0:2. Але цього разу фінальний свисток головного арбітра зафіксував скромнішу перемогу України – 1:0. То ж Україна, вслід за Словаччиною, перемогла і Сербію, ставши переможцем цього міжнародного турніру на Кіпрі. Сербія посіла друге місце на турнірі, а третьою командою стали господарі, збірна Кіпру, яка у втішному матчі за третє місце здолала Словаччину з рахунком 3:2.

На цьому турнірі тренерський штаб нашої збірної за дві товариські гри задіяв достатню їм кількість футболістів, готуючись до відповідального матчу шостої відбірної групи до ЧС-2010 з Англією. А рівень гри, яку продемонстрували підопічні Михайличенка, як на останній зимовий місяць, ще й не поганий: зі словаками грали у швидкий комбінаційний футбол з великою кількістю небезпечних моментів; зі сербами зіграли чітко в обороні на «нуль» і завдяки єдиному неперевершеному голу Сергія Назаренка одержали перемогу. Бажаємо подальших успіхів українській збірні для досягнення поставленої мети.