ГоловнаРеєстраціяВхідСубота, 27.04.2024, 04:04

«Динамо» - «Валенсія» 1:1 (Мілевський, 62 - Давід Сільва, 8).

«Динамо»: Богуш, Несмачний, Михалик, Бетао, Ель Каддурі, Вукоєвич, Гіоане (Чернат, 46), Єрьоменко, Кравченко (Нінкович, 63), Кравець (Корреа, 90+3), Мілевський.

«Валенсія»: Сезар Санчес, Мадуро, Рауль Альбіоль, Марчена, Давід Альбельда, Мор’єнтес, Дель Орно, Мата, Мануель Фернандеш (Бараха, 81), Пабло Ернандес (Хоакін, 70), Давід Сільва (Давід Вілья, 67)

Попередження: Мілевський, 35, 64; Бетао, 81 – Мадуро, 61; Давід Сільва, 63; Мата, 66.

Вилучення: Мілевський, 64.

Сніжного зимового вечора 18 лютого 2009 року на київському стадіоні імені Валерія Лобановського відбувся перший матч 1\16 фіналу кубка УЄФА між місцевим «Динамо» та іспанською «Валенсією». Матч розпочався жваво: на перших хвилинах матчу Вукоєвич та Михалик грубо зустрічали нападника гостей Давіда Сільву. А на 7-ій хвилині матчу, через помилку капітана команди «Валенсія» Марчену, Артем Кравець вийшов один на один з голкіпером, але пробив вище воріт. І в наступну мить, у першій же атаці гостей, підтвердилося футбольне правило: не забиваєш ти – забивають тобі. Так і сталося в ту миттєвість часу: на правому фланзі оборони киян Гіоане не встежив за Матою, який результативно асистував найнебезпечнішому гравцю «Валенсії» Давіду Сільві у воротарську Богуна. Нападник своїм шансом забити гол сповна скористався – 0:1 іспанці повели у рахунку. Відразу після пропущеного м’яча динамівці мали достатню кількість можливостей не лише зрівняти рахунок у цьому матчі: 8-а хвилина матчу – Артем Мілевський «ввірвався» у штрафну площадку гостей, але проґавив  момент для влучного удару по воротах; 12-а – знову Мілевський не реалізував свій шанс, не влучивши із зручної позиції з семи метрів по воротах суперника; 25-а – Сергій Кравченко небезпечно виконав штрафний удар – надійно зіграв голкіпер «Валенсії» Санчес. На далі, відчувши свою безпорадність у оборонних діях, гості постаралися більше тримати м’яч, заставляти суперника грати без нього, витрачати сили на відбір, цим же збивали темп гри у матчі. А як тільки господарі відбирали м’яч, вони загострювали гру біля воріт Санчеса. На 38 хвилині кияни, знову через огріхи в центрі оборони «Валенсії», мали шанс зрівняти рахунок: з восьми метрів пробивав Роман Єрьоменко – не влучно. Перший тайм завершився з рахунком 0:1. У перерві матчу головний тренер «Динамо» Юрій Сьомін замінив Гіоане, який «випадав» зі гри, випустивши замість нього румуну Флоріна Перната. Той першим своїм дотиком небезпечно пробив по воротах Санчеса, останній з труднощами перевів м’яч на кутовий, довівши правильність тренерського кроку. Порівняно з першою половиною матчу, після перерви «Динамо» старалося весь час тиснути, тримаючи впевнено м’яч та проводячи чудові комбінації. Але не могли реалізувати свої моменти. Та на 62-ій хвилині матчу за киян це зробив захисник гостей Рауль Альбіоль, як і в попередньому матчі свого національного чемпіонату з «Малагою», він зрізав м’яч у власні ворота. Господарі, заряджені забитим голом, продовжували тиснути на суперника. І в суперечливому моменті матчу, при атаці господарів, впав Артем Мілевський. В цьому епізоді головний арбітр матчу Серж Гюмьєнні угледів симуляцію і показав динамівцю попередження, яке було вже другим для нього (перше теж дисциплінарне, у першому таймі за розмови з арбітром), а слідом і червону картку. Динамівці залишися в десятьох. Наставник «Валенсії» Унай Емері , відчувши можливість здобути гостьову перемогу, після вилучення одного з кращих гравців матчу Артема Мілевського, у бій кинув свою головну «зброю» – Давіда Вілью, а потім і Хоакіна. Але киян це не злякало, вони продовжували грати у свій дивовижний футбол: на 68 хвилині матчу сильно пробивав Чернат – воротар відбив перед собою, але ніхто з гравців «Динамо» не встиг на добивання. У подальшому господарі відійшли до власних воріт, тримаючи чітку оборону, яка лише на 82 хвилині дозволила Мор’єнтесу завдати небезпечного удару, та той не влучив у ворота. За 5 хвилин до закінчення звітного матчу травмувався воротар гостей Санчес, але на той час їх наставник всі заміни вже вичерпав, то ж стражу воріт прийшлося через біль догравати цей матч. У останні хвилину матчу у серцях українських вболівальників відчувалося тремтіння: лише б вистояли, не пропустили гола, як було у останніх їх єврокубкових матчах. Все обійшлося. При «дивній» роботі суддівської бригади на чолі з Сержом Гюмьєнні матч закінчився у нічию 1:1. Отже, все вирішиться у матчі-відповіді, у якому, на жаль, команді не допоможу Артем Мілевський.