ГоловнаРеєстраціяВхідП'ятниця, 29.03.2024, 07:33

«Сампдорія» - «Металіст» 0:1 (Олійник, 45).

«Сампдорія»: Кастелацці, Станк’явічюс, Раджі, Луччіні, Падаліно, Десена (Саммарко, 58), Паломбо, Франческіні (П’єрі, 58), Ціглер (Марілунго, 74), Беллуччі, Кассано.

«Металіст»: Горяїнов, Майдана, Обрадович, Папа Гуйє, Бордіян, Едмар (Ганцарчик, 90+3), Рикун (Березовчук, 90), Слюсар, Валяев, Олійник, Коельо (Девіз, 76).

Попередження: Станк’явічюс, 45; Луччіні, 84 – Бордіян, 25; Коельо, 57; Папа Гуйє, 71; Горяїнов, 89.

9 лютого харківський «Металіст» на виїзді зіграв перший матч 1\16 фіналу кубка УЄФА проти італійської «Сампдорії». Гості матч розпочали впевнено, контролюючи гру, та граючи «першим номером», а не так як у своїх єврокубкових матчах, коли грали від оборони. Лінія захисту харків’ян чітко «ловила» нападників «Сампдорії» у штучне положення поза грою. Але одного разу, на 22 хвилині матчу, зробив помилку Папа Гуйє і Десена вийшов тет-а-тет з воротарем гостей Горяїновим. Останній врятував свою команду від пропущеного голу. «Металіст» у середині першого тайму старався грати на зустрічних курсах, відповідаючи на атаку суперника своєю атакою: на 18-ій хвилині небезпечно пробивав Коельо – вдало зіграв голкіпер господарів Кастелацці; 23-я – Бордіян виконав передачу на Валентина Слюсаря, але той у боротьбі із захисником пробив вище воріт господарів. У подальшому гра все більше відбувалася у центрі поля. А коли йшли останні секунди першої половини матчу, в думках глядачів була «суха» перша 45-ти хвилинка цього матчу, гравець гостей Віталій Бордіян виконав ювелірну передачу на Дениса Олійника, який ударом головою відкрив рахунок в матчі. До речі, Денис Олійник проводив дебютний офіційний матч у складі харківської команди, та й взагалі вперше грав на такому високому рівні. На перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь української команди.

З початку другої половини матчу господарі зробили намагання відігратися, володіючи територіальною та ігровою ініціативою у матчі. Та нічого з цього вони не досягли. Гравці «Металіста» не давали розгулятися гравцям «Сампдорії» на своїй половині поля, на кожній ділянці поля пресингуючи їх, показавши при цьому відмінну свою функціональну готовність. А на 57 хвилині матчу мали шанс гості подвоїти свою перевагу у рахунку: передачею зі штрафного Коельо у 10-ти метрах від воріт суперника знайшов Едмара, який чудово пробив головою у дальній нижній кут воріт Кастелацці – голкіпер у неймовірному стрибку м’яч перевів на кутовий. Через 7 хвилин знову після передачі Коельо, вже Слюсар замикав атаку, але захисники заблокували його удар. А 66 хвилині мав нагоду зрівняти рахунок в матчі Саммарко, та пробив вище воріт Горяїнова. У останніх 20-ти хвилинах матчу гості повністю відійшли до своїх воріт, тримаючи оборону та граючи подекуди на відбій. «Сампдорія» у ті хвилини не зуміла «зламати» неймовірну оборону «Металіста», яка в матчах кубка УЄФА вже налічує 450 «сухих» хвилин. Цей матч завершився, як і три попередні матчі харківської команди у єврокубках., із мінімальною перемогою 1:0. Чудово та бездоганно виконавши всі настанови свого головного тренера Мирона Маркевича, «Металіст» з італійського міста Генуя привозить виїзну перемогу. Чекатимемо матчу-відповіді у Харкові.