ГоловнаРеєстраціяВхідНеділя, 01.12.2024, 22:18
СПОРТИВНА КІРОВОГРАДЩИНА
Вітаю Вас Гість | RSS
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ФОРМА ВХОДУ
СТАТИСТИКА
САЙТ ІСНУЄ


Головна » 2010 » Грудень » 10 » Вітаємо з Всесвітнім днем футболу!
06:19
Вітаємо з Всесвітнім днем футболу!

Футбол (в Америці званий сокер) є найбільш популярним видом спорту в світі - в нього грають 240 мільйонів осіб, тобто кожен 25-й житель Землі, функціонують 1,5 млн. команд і 300 тисяч клубів. З усіх видів спорту футбольні команди приносять найбільше доходу, але і вкладення обчислюються мільярдами.

Історія футболу сягає своїм корінням у глибину віків. Більше 2 тисяч років тому ігри з круглими предметами були досить популярні в Китаї, Японії, серед індіанців Південної Америки, в стародавній Греції, Єгипті, серед кельтських племен, у ескімосів, а також серед слов'янських народів. Круглими предметами для гри в різні часи і в різних країнах були: надуті свинячі сечові міхури, відрубані голови ворогів, скачати в тугий куля шерсть тварин, шкури щурів та інших звірів.

Проте офіційною батьківщиною футболу вважається Англія. Цікаво, що спочатку ця гра була досить жорстокою. Проводилась вона прямо на вулицях міст, і в ній брало участь до декількох сотень гравців. Правил практично не існувало - треба було просто закинути "м'яч" в "ворота". М'ячем в даному випадку якраз і служив або надутий свинячий міхур, або відрубана людська голова ... Воротами було заздалегідь обумовлене місце в місті. Буйна ватага чоловіків мчала по місту, знищуючи все на своєму шляху і завдаючи міським спорудам великої шкоди. Часто гра закінчувалася важкими каліцтвами й навіть смертю гравців.

У зв'язку з цим багато правителі Англії, починаючи з Едуарда II і закінчуючи Кромвелем, намагалися заборонити варварську забаву. Наприклад, 13 квітня 1314 Едуард II видав спеціальний указ: "Через те від тисняви і штовханини, від біганини за великими м'ячами що відбуваються, в місті шум стоїть і занепокоєння, від яких, багато що зло походить, Господа зло, найвищим указом наказую надалі в міських стінах богопротивного гру цю заборонити під страхом тюремного ув'язнення. " Однак не дивлячись на всі заборони, народ продовжував грати у футбол.

З часом в грі з'являється все більше і більше правил, забороняється бити гравців нижче пояса і по ногах, двома палицями визначаються ворота, м'яч покривається шкірою. Нарешті, в 1863 році була створена англійська асоціація футболу і прийняті правила, що забороняють остаточно торкатися м'яча руками. У цей момент і відбулося офіційне народження сучасного футболу як виду спорту та відділення його від регбі, де дозволяється битися за м'яч з використанням рук і більш жорстких прийомів.

Футбольна асоціація починає проводити офіційні змагання з футболу по країні, а в 1872 році проводиться перший міжнародний матч - між командами Англії і Шотландії. Футбол починає свій хід по світу, в основному, за рахунок англійських шанувальників цього виду спорту, які проживають в інших країнах. До кінця 19 століття футбольні клуби організовуються в багатьох країнах Європи та Латинської Америки.

У 1904 році створюється ФІФА, Міжнародна федерація футбольних асоціацій. Цікаво, що британські асоціації довго не визнавали ФІФА і приєдналися до неї лише в 1946 році, тому перші чемпіонати світу пройшли без участі родоначальників футболу. На 2003 рік у ФІФА складалися 204 країни.

Офіційною датою народження російського футболу став 1897 рік, коли в Санкт-Петербурзі був проведений матч двох місцевих команд, освітлений в пресі (хоча у футбол грали і раніше). Потім там же була сформована перша футбольна ліга. Паралельно футбол розвивався в інших містах Росії (Москві, Харкові, Одесі, Ризі, Тбілісі).

У 1907 році відбувся перший міжміський матч (Москва-Санкт-Петербург). У цьому ж році російські футболісти вперше взяли участь у міжнародних змаганнях, але програли шведської команді з рахунком 2:3. У 1912 Всеросійський футбольний союз вступає у ФІФА. У цей час в команді грають багато чудові спортсмени, такі, як Василь Бутусов, Петро Соколов, Михайло Ромм та ін

Популярність футболу в Радянському Союзі росте не по днях, а по годинах. Команди СРСР виходять на світовий рівень і домагаються значних перемог. Восени 1945 року московське "Динамо" здобуло 2 перемоги і звів внічию дві гри у Великобританії. На Олімпійських Іграх у Мельбурні в 1956 році радянська команда отримала золоту медаль, обігравши у фіналі команду Югославії з рахунком 1:0. Всього на рахунку у радянської збірної було два олімпійських "золота" і три "бронзи". Тричі радянські футболісти отримували "Золотий м'яч", приз, присуджується кращому гравцеві Європи за опитуваннями уболівальників: Лев Яшин (1963), Олег Блохін (1975), Ігор Бєланов (1986).

З початком перебудови російський футбол кілька втрачає у своїй популярності, і розвивається міні-футбол. Проте в даний час російський футбол потихеньку відроджується з попелу, все більше коштів вкладається в розвиток цього популярного виду спорту. Все більше російських футболістів грає за закордонні команди.

Говорячи про футбол, не можна обійтися без цікавих історій. Наприклад, всі ми пам'ятаємо випадок зі старий Хоттабич, які захворіли футболом і прийняв підігравати одній з команд шляхом виведення з ладу гравців іншого. Казка? А ось і ні-Лазар Лагін, автор улюбленої дитячої книжки, став свідком схожого випадку на матчі в Сімферополі в травні 1931 року. Місцевий "Колос" приймав столичний СКА. У перші ж хвилини матчу армійці почали моторошно кашляти і впали в якийсь стан, що сильно нагадує транс. Суддя припинив матч, і почалося розгляд.

З'ясувалося, що один з гравців "Колоса" привів на трибуни бабусю, яка була відома чаклункою. Закінчилася історія трагічно - один з гравців СКА помер через кілька днів після гри. Гравець, що призвів чарівницю, був заарештований, засланий під Тюмень і там досить скоро теж помер. Чи не постраждала тільки бабуся-відьма, що, втім, не дивно, на те вона і відьма ...

 

Категорія: Редакція | Переглядів: 1289 | Додав: Admin | Теги: футбол, Всесвітній, ООН, день, Вітання
Читайте також:
Статистичні показники гравців, що залишили «Зірку»
Андрій Пятов: Ми поки ще Білорусію не вивчали
«АФ-П’ятихатська» у фіналі чемпіонату зіграє 17 жовтня
"Зірку" залишили троє гравців
БК «Золотий Вік» проведе два спаринги
Команда КДЮСШ №2 - срібний призер всеукраїнського турніру
Олександрівка приймала сільських спортсменів області
Кіровоградці взяли участь у фестивалі “Здорова молодь - здорова нація”
Кіровоградський «Діамант» не вийшов до фіналу
Фото: "Зірка" - "Олександрія" 0:0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МЕНЮ
КАЛЕНДАР
ПОШУК
АРХІВ


Copyright MyCorp © 2024 Використання матерiалiв дозволяється лише за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на сайт sport-kr.at.ua Сайт управляється системою uCoz