Аргентинець Себастьян Андрес Сетте став першим придбанням нашого клубу під час зимового антракту. Буквально за день до від'їзду на турецький збір з півзахисником був підписаний контракт. У першому інтерв'ю в якості футболіста «Чорноморця» 26-річний Себастьян розповів про свою біографію:
- Я народився в Сан-Мартіні, провінція Буенос-Айрес. У чотири роки почав займатися футболом у місцевому клубі. У 1993-му мене помітила футбольна академія «Аргентінос Хуніорс», в якій я тренувався до 19 років, після чого був запрошений до основного складу команди, і це стало початком моєї професійної кар'єри. У «Аргентінос Хуніорс» провів три роки, грав мало, тому що команда боролася за виживання, і молодим гравцям не часто давали можливість проявити себе. Потім сезон виступав у ФК «Алмагро» з дивізіону «Б»; за рік захищав кольори ФК «Гуарані» - вища ліга Парагваю. Відіграв два сезони у Бельгії, звідки перебрався до Китаю, там і відіграв останній сезон.
- Хотілося б дізнатися твою думку про рівень китайського футболу, і чим він відрізняється від європейського і південно-американського? - Азіатський футбол розвивається дуже швидко, чому сприяють великі фінансові вливання з боку великих компаній, які щільно займаються розвитком та пропагандою футболу. Відносно китайського чемпіонату, то там грають у швидкий, динамічний футбол, з кожним роком він стає все цікавіше, залучається все більше іноземних гравців і тренерів. Якщо говорити про місцеві футболістів, то це технічні, швидкісні, добре фізично підготовлені гравці, яким, на відміну від європейців, на мій погляд, не вистачає тактичної виучки, «футбольного мислення». Наприклад, якщо порівнювати китайський футбол з японським або корейським, то китайці тут трохи відстають, але, як я вже говорив, вони дуже швидко прогресують.
- Зідзвонюємось чи ти зі своїм співвітчизником Мігелем Портільо перед тим як підписати контракт з «Чорноморцем»? - Так, коли мені запропонували виступати за "Чорноморець" я знаходився в Буенос-Айресі і подзвонив Мігелю. Мене цікавила ситуація, в якій знаходиться клуб, рівень життя в країні, місто і т.д. Почувши тільки позитивне, не роздумуючи погодився, незважаючи на те, що у мене були пропозиції від китайських клубів. Моєю метою було повернутися до Європи і закріпитися в якому-небудь з чемпіонатів. Я радий знаходитися зараз в Одесі і зі свого боку буду робити все можливе для того, щоб «Чорноморець» вже в цьому році повернувся в прем'єр-лігу.
- Ми знаємо, що в тебе є білоруське коріння, розкажи трохи про це. - Так, мої бабуся і дідусь - слов'яни. Дідусь родом з білоруського Пінська, а бабуся народилася в Польщі, на кордоні з Білоруссю, тому мені завжди хотілося грати десь поруч з цими країнами. У мене навіть є польське громадянство, оскільки бабуся була полькою. Добре знайомі місцеві культура і звичаї, будинки часто звучала російська мова, і я дуже радий, що зараз можу побачити все те, про що мені так багато розповідали. Наприклад, чудово відомі страви місцевої кухні: борщ, вареники, смажена картопля ...
- Можеш щось побажати уболівальникам «Чорноморця» російською мовою? - Поки, сказати що-то російською буде складно, але я поставив перед собою мету вивчити російську мову.
- На якій позиції ти зазвичай грав і де в тебе найкраще виходить? - У «Аргентінос Хуніорс» починав на позиції правого хава, після чого в «Альмагро» виступав на місці центрального півзахисника, з одним «опорним». У Парагваї - при двох «опорника», в «Антверпені» грав ближче до нападу, в Китаї був єдиним «опорним», тому що схема гри була в три захисники. Якщо проаналізувати, то я весь час грав у центрі, зміщуючись вперед або назад, залежно від тактики, і вважаю, що моя позиція - це центральний півзахисник.
- Коли ти виступав за китайський клуб, чи були там інші представники з Південної Америки чи Європи? - Що стосується інших гравців з Латинської Америки, то нас було четверо, але в другій половині чемпіонату двох замінили футболісти з Сербії та Македонії. Перед приїздом до Одеси через інтернет я дізнався, що за «Чорноморець» виступав серб Субашич, який сезоном раніше також грав у ФК «Чанчунь Ятай», але залишив його як раз перед моїм приходом.
- Рано поки ще питати, але все-таки, як проходить процес адаптації в «Чорноморці»? - Я швидко адаптуюсь до нових умов. Звичайно, приємно, що в команді є південноамериканські гравці, це само собою полегшує мою адаптацію.
www.chernomorets.odessa.ua
|