ГоловнаРеєстраціяВхідП'ятниця, 19.07.2024, 01:50
СПОРТИВНА КІРОВОГРАДЩИНА
Вітаю Вас Гість | RSS
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ФОРМА ВХОДУ
СТАТИСТИКА
САЙТ ІСНУЄ


Головна » 2011 » Лютий » 1 » 17 березня планується презентація "Жемчужини"
18:49
17 березня планується презентація "Жемчужини"

- Іван Петрович, пройшло 2,5 місяця, коли ви вперше заявили про народження проекту під назвою «Жемчужина» (Ялта). Що за цей час вдалося зробити?
- Зроблено дуже багато. Що стосується юридичної складової, то відразу після тієї гри ми стали переоформляти документи. На даному етапі змінюється тільки назва команди, а юридична частина атестата залишається та, яка була видана перед стартом «Феніксу-Іллічівцю». Я думаю, що на найближчій раді ліги ми офіційно поміняємо назву. А вже з наступного сезону всі документи повністю будуть оформлені на футбольний клуб «Жемчужина».

У грудні у нас було проведено селекційний збір. Все-таки нова команда, створюється все повністю майже з нуля. На цьому зборі ми визначилися з людьми, які вже зараз почали підготовку до сезону. Ми зібралися 26 січня, заїхали в Куйбишеве. Зараз тут працюємо.

- Переоформлення документів проходило цивілізовано? Були люди, які допомагали або, навпаки, заважали?
- Я задоволений цим процесом. Ні в кого і думки не було заважати. Навпаки, дуже вдячний і співробітникам ПФЛ, і відділу ліцензування ФФУ. Всі йдуть нам назустріч. Якщо є якісь недоробки, надають допомогу, підказують, як їх усунути. Тому в середині лютого, коли буде засідання ради, думаю, ми надамо всі документи. Як тільки ПФЛ прийме рішення, ми відразу ж почнемо укладати контракти з футболістами.

- Ви заявляли, що засновники клубу - іноземці. Можете докладно що-небудь пояснити з цього приводу?
- Про засновників поки нічого говорити не буду, 17 березня ми плануємо презентацію клубу в Ялті. Ось тоді про все розповімо, уявімо команду, керівництво, проведемо зустріч з уболівальниками.

- Влада Ялти підтримують клуб?
- Буквально днями була зустріч з міською владою, і, незважаючи на те, що непроста ситуація і в місті, і в країні, всі позитивно прийняли команду. Громадськість і керівництво Ялти у всьому йдуть нам назустріч.

- Чи означає це, що частина активів буде належати міській владі?
- Зараз ми теж над цим працюємо. За попередньою домовленістю місто буде виступати одним із співзасновників клубу.

- Починати будь-яку справу важко. Ви ж у такий нелегкий період поряд з роллю головного тренера звалили на себе і функцію генерального директора.
- Згоден, що сучасний футбольний клуб вибудувати досить непросто. Але у мене вже є своє розуміння, є знання. Дуже хочеться вибудувати клуб так, щоб він розвивався і прогресував, була правильно побудована і робота з уболівальниками та громадськістю, з дітьми, школами. Дуже важливий момент - це трансферна політика. Я вважаю, нічого в цьому страшного немає, головне - любити футбол, любити і розуміти те, що ти робиш, чим займаєшся. Поки все у нас йде добре, і, сподіваюся, далі також все буде розвиватися за наміченим сценарієм.

- Хто ваші помічники?
- Олександр Зотов, який ще недавно був діючим гравцем. Відомий футбольної громадськості і Альберт Шахов, також відносно недавно «повісив бутси на цвях». Як бачите, колектив у нас молодий, амбітний. «Чи перетинаються» ми й раніше - я як тренер, вони як гравці. У нас є взаєморозуміння, ми один одного доповнюємо, і вважаю, що працювати разом буде комфортно. У кожного є амбіції, всім хочеться рости.

- Наприкінці минулого року в передачі «Про футбол» на каналі «2 +2» Олег Саленко недвозначно натякнув про свою майбутню роботу спортивним директором в «Жемчужині» ...
- Так, у нас була розмова з Олегом про співпрацю, в яких функціях воно буде проявлятися. Мені особисто було дуже цікаво з ним поспілкуватися, поділитися своїм баченням футболу, почути його думку про розвиток гри, розвитку сучасного футбольного клубу. Я вважаю його професіоналом, мені імпонують його думки, але до конкретики, зокрема про спільну роботу, так і не дійшла. У цьому немає нічого негативного, у нас трохи інший напрям роботи. Для себе я склав тільки позитивну думку про нього. Можливо, люди почали бачити нас разом, і пішли розмови на цю тему.

- Багато суперечок серед вболівальників країни викликає мовна приналежність назви: російському «Жемчужина» деякі намагаються протиставити українське «Перлина».

- Був у нас на цю тему розмову, і я сказав, що це має бути бренд, який дасть можливість поєднати в собі місто, Крим, його енергетику. Назвати просто ФК «Ялта» дуже банально. Є серйозні бренди, такі, як «Спартак», «Динамо», «Шахтар», «Таврія». І ми спробували побудувати такий ланцюг: Крим - це перлина України, Ялта - перлина Криму. Нічого немає спільного з «Жемчужиною» (Сочі), як багато хто не тільки у нас, але і в Росії говорили. Хоча ми спілкуємося з керівництвом сочинського клубу. У нас хороші відносини, можливо, що і матч товариський проведемо у планах підготовки до сезону в Сочі або в Ялті. Але це буде на рівні, скажімо так, міст-курортів-побратимів. Думаю, це буде багатьом цікаво, у тому числі і вболівальникам.

А що стосується «Жемчужини», ми розуміємо, що є таке слово в українській мові, але бренд у нас «Жемчужина». Ми ось спаринг з «Олександрією» грали, вболівальники нас весь час підтримували, скандуючи «Перлина», «Перлина!». Було дуже приємно. У нас вже є гімн. До речі, написали його вболівальники, і за це їм велика подяка.

Вже готовий сайт «Жемчужини», виготовленням якого займалися серйозні люди. Він зроблений у сучасному форматі, і, думаю, в перших числах лютого він запрацює.

- Грати будете в Ялті?
- Так, ми приводимо в порядок стадіон у Ялті, щоб він відповідав вимогам, які пред'являють ПФЛ і ФФУ для проведення офіційних матчів.

- Велика Ялта - досить великий район. Наприклад, до неї входить селище Форос, де базується однойменний клуб. Ваші стосунки з ним?

- Ми запустили проект під назвою «Великій Ялті - великий футбол». Він у нас скрізь йде, розписано, на якому етапі, що і як робити. Що стосується співпраці з «Форосом», то ми спілкуємося, підтримуємо хороші стосунки. Ця команда грала і, думаю, далі буде грати в чемпіонаті Криму. Виступають вони також і в чемпіонаті Ялти. Взяли з «Фороса» трьох гравців, з якими я працював раніше. Вони вже грали на рівні першої ліги, і вік дозволяє прогресувати, розвиватися.

- Скільки зараз футболістів у вашому розпорядженні і з багатьма чи вже укладені контракти?
- Контракти ми зможемо укладати, коли будемо прийняті в члени ПФЛ. Зараз у команді 28 футболістів. Є досвідчені гравці, є перспективна молодь. Мені особисто дуже цікаво буде з ними працювати, і буду дуже радий, якщо мені вдасться докласти свої сили до прогресу молодих футболістів. Зараз до нас ще під'їхали гравці дуже високого рівня, я бачу їх ставлення до роботи, до тренувань. Адже на зборах як буває: десь треба потерпіти, адже люди по-різному переносять навантаження, хто легше, хто важче. Але ми задоволені, як працюють хлопці, граємо двома командами - «основою» та молоддю.

- Оптимальний, на вашу думку, кількість гравців у команді?
- Ми прийняли рішення, що на контракті у нас будуть 24 футболісти.

- Прізвища гравців, які напевно будуть у команді, можете назвати?
- Для мене вже є футболісти, які 100% будуть у команді, але, поки ми не укладемо з ними контракти, прізвища називати я не буду.

- Віддаєте перевагу вільним агентам або плануєте витратити певні кошти на купівлю футболістів?

- У нас із самого початку не було домовленостей, щоб виділяти кошти на купівлю гравців. Я зараз зібрав гравців, з якими вже працював, знаю їх потенціал. У мене була мрія зібрати їх воєдино. Хто в «Таврії» зі мною працював, хто в «Княже», хто в «Феніксі-Іллічівці». Хоча мені сказали: якщо є гідний гравець і потрібно здійснювати трансфер, то ніяких перешкод у цьому не буде. Але на даному етапі ті футболісти, які у нас є, цілком мене влаштовують. У «Перлині» зараз дуже хороший мікроклімат. Але коли перед нами будуть ставитися більш серйозні завдання, тоді, природно, під них будуть підбиратися більш серйозні футболісти.

- Судячи з вашої останньої фрази, ви вже заглядаєте вперед?
- Зараз головне - підготувати команду до успішних виступів у весняній частині чемпіонату. Програма розвитку у нас складена на 5 років, але є реальні речі, які я бачу. Перш за все це місце в турнірній таблиці. Команда «Фенікс-Іллічівець» відіграла першу частину чемпіонату дуже слабо, і нам за 14 матчів доведеться докласти чимало зусиль, щоб залишитися в першій лізі. Зробити це буде дуже непросто, але ми віримо, що нам це вдасться, і інших варіантів навіть не розглядаємо.

- Команда створюється на рівному місці. Як ідуть справи з розвитком інфраструктури: базою, тренувальними полями?

- У цьому напрямку ми зараз працюємо. Адже те, де ми будемо базуватися, - дуже важлива складова. Для того щоб команда прогресувала, повинен бути нормальний тренувальний процес, а для цього необхідна база. Є кілька варіантів: Євпаторія, база в Куйбишево і Артек, що в 15 кілометрах від Ялти. Зараз вибираємо з цих трьох варіантів. Найбільше шансів, що команда зараз буде перебувати в Євпаторії. Там всі умови створені: є як штучне, так і натуральне поле, інфраструктура, тобто можна повноцінно готуватися до ігор і відновлюватися після них.

- Значить, спочатку ви плануєте базу орендувати або все ж таки мова йде про викуп?

- На даному етапі будемо орендувати, а потім будемо будувати. Є місця в межах міста, буквально днями ми переглядали кілька варіантів, думаю, найближчим часом буде прийнято рішення про будівництво. Вважаю, що команда повинна базуватися в Ялті. Не тільки грати, але і базуватися.

-Останнім часом багато говориться про те, що Крим переживає футбольний бум. Чи відчуваєте ви це?
- Я в Криму з 2000 року, як тільки почав працювати тренером, тому можу точно сказати, що з кожним роком футбол в Криму розвивається і прогресує. Багато талантів, які десь загубилися, втрачені, не знайдені, до кінця не розкриті. Зараз у нас в команді 8 уродженців Криму. Можу сказати, що кримський футбол розвивається, плідно працюють школи, і я впевнений, що вже найближчим часом безліч місцевих гравців поповнять склади не тільки «Таврії» і «Севастополя», а й, сподіваюся, наш колектив, перед яким теж стоять дуже серйозні завдання.

Дмитро Трубецькой, «Футбольний огляд»
Категорія: Футбол. Українська перша ліга | Переглядів: 622 | Додав: Admin | Теги: Жемчужина, Сайт, презентація
Читайте також:
Статистичні показники гравців, що залишили «Зірку»
Андрій Пятов: Ми поки ще Білорусію не вивчали
«АФ-П’ятихатська» у фіналі чемпіонату зіграє 17 жовтня
"Зірку" залишили троє гравців
БК «Золотий Вік» проведе два спаринги
Команда КДЮСШ №2 - срібний призер всеукраїнського турніру
Олександрівка приймала сільських спортсменів області
Кіровоградці взяли участь у фестивалі “Здорова молодь - здорова нація”
Кіровоградський «Діамант» не вийшов до фіналу
Фото: "Зірка" - "Олександрія" 0:0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МЕНЮ
КАЛЕНДАР
ПОШУК
АРХІВ


Copyright MyCorp © 2024 Використання матерiалiв дозволяється лише за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на сайт sport-kr.at.ua Сайт управляється системою uCoz