ГоловнаРеєстраціяВхідПонеділок, 06.05.2024, 02:46

Головна » 2011 » Лютий » 14 » «Дніпро» - володар Кубка Суперліги
09:55
«Дніпро» - володар Кубка Суперліги
В яскравому та напруженому матчі «Дніпро» завоював Кубок Суперліги, здолавши «Азовмаш» з рахунком 81-79 (20-20, 24-20, 16-23, 21-16), повідомляє офіційний сайт Суперліги.

Фінальна гра, яка стала справжнім святом баскетболу, затьмарила півфінальні зустрічі. Тримаючи глядачів у напрузі з перших і до останніх секунд, обидві, команди продемонстрували яскравий і видовищний баскетбол.

Додаткову інтригу протистоянню додавала і своєрідна дуель Стівена Бьортта та Рамела Каррі, яка завершилася на користь лідера «Дніпра».

«Дніпро»: Бьортт - 37 очок + 4 підбирання + 4 передачі + 4 перехоплення, Браун - 22 очка + 7 підбирань + 3 передачі, Остін - 8 очок + 11 підбирань + 3 передачі.

«Азовмаш»: Каррі - 28 очок + 14 підбирань + 5 передач, Хаус - 13 очок + 4 передачі + 4 підбирання, Оуенс - 10 очок + 9 підбирань + 5 блок-шотів + 3 передачі, Александер - 10 очок + 5 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення.

Обидві команди дуже активно розпочали вирішальний поєдинок Кубка Суперліги сезону 2010-2011 рр. Причому, у складах суперників вирізнялися свої герої. Якщо Рамелу Каррі, одному з претендентів на звання кращого гравця Фіналу Чотирьох, початок матчу відверто не вдався, то його партнер Фред Хаус протягом лише чотирьох стартових хвилин відзначився трьома влучними кидками.

Натомість Стівен Бьортт продовжив свої бомбардирські подвиги, які принесли перемогу його команді у півфіналі, набравши до першої перерви 11 очок. Втім, переважну частину дебютної десятихвилинки лідирували маріупольці, хоча їх перевага і вимірювалася кількома очками, а іноді скорочувалася до мінімуму. І лише на останніх секундах Маріо Остін, ще один герой півфіналу з «Донецьком», реалізувавши обидва штрафні після фолу Драго Пашаліча, встановив рівновагу - 20:20.

Ніби не помітивши перерву, Маріо Остін вже на старті другої десятихвилинки вперше в матчі вивів свою команду вперед. Через хвилину Хаус відповів черговим «трюльником», але Денем Браун продемонстрував, що може вражати кільце суперника з-за дуги незгірше та повернув перевагу «Дніпру» - 25:23. Захопивши ініціативу, підопічні Дениса Журавльова лідирували до кінця другої чверті.

Максимальну різницю в рахунку табло зафіксувало за три з половиною хвилини до великої перерви після дальнього пострілу Данила Козлова - 36:30. Все, на що спромоглися Каррі та партнери, це скоротити відставання до 4-х пунктів. Таким чином, першу половину команди завершили за рахунку 44:40 на користь «Дніпра».

Схоже, що велика перерва пішла на користь підопічним Роландаса Ярутіса, насамперед - Рамелу Каррі, п’ять очок поспіль якого на старті третього періоду повернули перевагу маріупольській команді. Надалі учасники фіналу влаштували на майданчику справжні «гойдалки», поперемінно вириваючись вперед у рахунку. В той час, як команди повели напружену боротьбу за титул, Бьортт і Каррі, схоже, вирішили довести, хто з них більше заслуговує на звання MVP Фіналу Чотирьох.

За рівної боротьби «Азовмашу» вдалося схилити шальки терезів на власну користь, і сталося це наприкінці третьої десятихвилинки після третього в матчі дальнього пострілу Каррі. Маріо Остін, у свою чергу, здалеку не влучив, тож на останню перерву у грі команди пішли за рахунку 60:63 на користь «Азовмашу».

Неймовірна напруга сягнула апогею в заключній чверті. «Дніпро», у складі якого Стівен Бьортт мчав до нового рекорду результативності, пришвидшився, але «Азовмаш» знайшов додаткові козирі (так, юний В’ячеслав Бобров продемонстрував не лише холоднокровність під час пробиття штрафних, а й вміння влучати здалеку). Ключовий момент, який визначив підсумок фінальної зустрічі, стався незадовго до початку заключної хвилини поєдинку - перехопивши м’яч, Бьортт зрівняв рахунок - 79:79.

В атаці у відповідь Каррі не влучив, і після підбирання Остіна м’яч опинився знову ж таки у Бьортта, який після фолу Александера (п’ятого для центрового «Азовмашу») реалізував один із двох штрафних, вивівши свою команду вперед - 80:79. Незабаром ще один штрафний додав Остін, а маріупольська команда свій останній шанс змарнувала - Хаус не влучив здалеку. Таким чином, перший трофей Суперліги в сезоні завоював «Дніпро».

Одразу ж після гри відбулося нагородження команд.

Крім того, індивідуальні відзнаки отримали кращі гравці за підсумками двох ігрових днів Фіналу Чотирьох.

Символічна п’ятірка Фіналу Чотирьох Кубка Суперліги:

1. Розігруючий - Стівен Бьортт («Дніпро»)

2. Атакуючий захисник - Фред Хаус («Азовмаш»)

3. Легкий форвард - Дмитро Глєбов («Донецьк»)

4. Важкий форвард - Кріс Оуенс («Азовмаш»)

5. Центровий - Маріо Остін («Дніпро»)

MVP Фіналу Чотирьох став Стівен Бьортт («Дніпро»).

Якщо індивідуальний титул американський захисник отримує вперше, то Кубок Суперліги завойовує вдруге поспіль (нагадаємо, що минулого сезону Бьортт став володарем Кубка у складі «Ферро-ЗНТУ»).
Категорія: Баскетбол | Переглядів: 935 | Додав: Admin | Теги: Дніпро, АзовМаш, Суперліга, фінал, кубок, баскетбол