Дворазовий чемпіон НБА у складі "Лейкерс" поряд з олімпійськими чемпіонами Олександром Волковим і Сергієм Бубкою став обличчям перемогла в минулу неділю в Мюнхені української заявки на проведення Євробаскету-2015.
- Були впевнені, що Україна отримає право провести Євробаскет? - Насамперед поцікавився кореспондент «СЕ» у Медведенко.
- Скажу так: ми були впевнені в конкурентоспроможності нашої заявки. Інакше, напевно, і не варто було б все це затівати. А рішення ФІБА-Європа стало результатом виконаної нами великої роботи. Звичайно, після того, як Франція, Німеччина, Італія і Хорватія відкликали спільну заявку, наші шанси збільшилися вдвічі, але шапкозакидальських настроїв все одно не було. По-перше, ми боялися злякати фарт, а по-друге, ФІБА з огляду на те, що наші конкуренти знялися з пробігу, могла щось придумати.
- Вас, до речі, не здивувало рішення взяв самовідвід квартету?
- Мені здається, спільна заявка чотирьох країн спочатку виглядала нелогічною і навіть абсурдною. В історії ще не було аналогів, щоб Євробаскет ділився на стільки частин. Інша річ, якби Франція і Німеччина удвох претендували на проведення турніру - вони могли б серйозно конкурувати з нами.
- Тобто Україні перемогла б, навіть якби конкуренти вирішили йти до кінця?
- Не знаю, як все б склалося. Але це зараз і не важливо. Найголовніше - через чотири роки в Україну пройде справжнє свято баскетболу.
- Президент ФБУ Олександр Волков сказав, що презентація Україна викликала сльози на очах багатьох членів ради ФІБА. Це дійсно так?
- Не знаю, хто пустив сльозу, а хто ні, але можу сказати, що презентація пройшла на високому рівні. Не дарма ж ми так довго репетирували. (Посміхається).
- За рахунок чого, на ваш погляд, вдалося переконати членів ради ФІБА в тому, що наша країна може прийняти першість континенту?
- Напевно, ми зробили це, перетворивши очевидні мінуси заявки на плюси. Так, поки в Україні немає гідних залів. Але в той же час були надані урядові та президентські гарантії, що вся необхідна інфраструктура буде готова вчасно.
- Проведення в Україні та Польщі Euro-2012 стало великою підмогою в досягненні результату?
- Ще б! Комісія ФІБА, інспектуючи українські міста, напевно звертала увагу на футбольні об'єкти, де влітку пройдуть матчі Еuro. Якщо змогли так швидко побудувати стадіони, то чому не побудувати оперативно ігрові палаци? Тим більше що інша інфраструктура - аеропорти, готелі, дороги - залишаться після проведення футбольного чемпіонату.
- Значить, не страшно, що в Україні зараз немає жодної арени, яка могла б прийняти матчі Євробаскету-2015?
- Вважаю, що проведення турніру такого масштабу - це великий стимул. Якщо раніше ще хтось сумнівався, чи варто будувати зали, в яких можна проводити баскетбольні матчі найвищого рівня, то тепер сумніви відпадуть самі собою. Отримання нами Євробаскету має дати поштовх для розвитку баскетболу у всій країні.
- У 2005 році ви у складі збірної України грали в чемпіонаті Європи у Сербії. Які спогади залишилися від турніру?
- Можу сказати, що відвідати Євробаскет в якості гравця і глядача - це різні речі. У Сербії я концентрував увагу виключно на баскетболі, тому організаційних моментів практично не помічав. Але побувавши як глядач на чемпіонаті світу в Туреччині і на чемпіонатах Європи в Польщі і Литві, можу сказати: литовці на останньому континентальній першості поставили дуже високу планку. І ми докладемо максимум зусиль щоб подолати.
- У Литві вперше в історії проведення чемпіонатів Європи брали участь 24 збірні. Як вважаєте, турнір від цього нововведення виграв чи програв?
- У плані розвитку баскетболу - напевно виграв. Може, трохи більше стало прохідних матчів, в яких заздалегідь було відомо, хто переможе. Але це нюанси. В цілому, вважаю, збільшення кількості збірних пішло на користь.
- Ви сказали про те, що литовці високо підняли планку в проведенні турніру. Що потрібно у них перейняти?
- Думаю, багато чого. В першу чергу те, що стосується організації, атмосфери на самих матчах і навколо них. У Литві баскетбол - вид спорту номер один. Нам же ще належить прийти до того, щоб до баскетболу було відповідне ставлення. Зрозуміло, що у нас головний вид спорту - футбол, але баскетбол повинен перебувати хоча б на другому місці. Сподіваюся, що Євробаскет допоможе змінити свідомість наших людей.
- Вірите, що Україна зможе гідно провести Євробаскет-2015?
- А у нас немає іншого вибору!
Сергій ЦИБА, Спорт-Експрес в Україні
|