ГоловнаРеєстраціяВхідЧетвер, 25.04.2024, 17:36
СПОРТИВНА КІРОВОГРАДЩИНА
Вітаю Вас Гість | RSS
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ФОРМА ВХОДУ
СТАТИСТИКА
САЙТ ІСНУЄ


Головна » 2012 » Січень » 27 » Віктор Догадайло: Фінанси - остання справа, головне щоб система була
09:21
Віктор Догадайло: Фінанси - остання справа, головне щоб система була
Український фахівець з неординарним і незвичайним для казахстанського футболу підходом до своєї діяльності - біля керма кокшетауского «Окжетпес». Ця новина, що прозвучала під завісу минулого року, для всіх стала досить несподіваною. Через місяць після злочину до своїх обов'язків, по завершенню функціональної підготовки в Шимкенті, Віктор Догадайло розповідає про свою методику роботи нашим читачам ...

Виправдані очікування

- Розповім трохи більше, ніж потрібно при першій зустрічі, тому як будучи в Україну вже читав Ваш матеріал, - почав нашу бесіду Віктор Гаврилович. - Мені сподобалося те, як Ви розповіли читачам про мене, і згадали моєю методикою, хочу зазначити, що у «PROСПОРТ» передова концепція, тому мені цікаво викласти це все саме Вам.

- Ми знаємо, що це не перший Ваш приїзд у Казахстан ...

- Так, другий. Починав в «Казахмис» в 2009-му, але там по ряду обставин не закінчив цю справу і пішов. Тепер же я знав, куди я їду і найголовніше, для чого їжу. Є своя система певної підготовки команди. Тому зібралися, приїхали і мої очікування виправдалися. Знаєте, як команда готується? Ми визначаємо вихідний рівень і мета, до якої повинні прийти. Все, як я і припускав.

- Ваш останній український клуб - кіровоградська «Зірка». Як вийшло, що після цього Ви вирішили їхати в Казахстан?

- У мене був період, коли я очолював команду «Десна» (Чернігів), і в той момент надійшла пропозиція прийняти «Зірку», яка перебувала на той момент в глибокій ямі. Спрацювалися з командою і виграли друге коло першої ліги. Але ми бачили, що немає перспективи подальшого розвитку. Я пішов, і тут на мене вийшли з «Окжетпес». Приїхав, пояснив, як я працюю, і в грудні ми потиснули руки. Починаю зі своєю системою, незважаючи на те, які у нас футболісти, і який бюджет. Я ж теж читав про бюджет команди. Вважаю, що фінанси - це остання справа, головне щоб система була.

- Ви привезли з собою когось ще?

- Зі мною приїхав тренер-аналітик Сергій Куян. А допомагати будуть місцеві фахівці - старший тренер Ігор Свєчніков, асистент тренера Віктор Семенов і тренер з воротарям Яшар Алієв.

Шаманство ...


- Розкажіть про свою концепцію роботи?

- У першу чергу ми визначаємо функціональний стан футболіста - це вихідний рівень. Я включу комп'ютер і покажу всі етапи, тому що ви мене підтримали як ніхто інший своєю публікацією. У мене з журналістами більш ніж хороший контакт - я дуже приватний гість на українському каналі «Футбол». Коментую ігри чемпіонату України. У нас там група аналітиків, колись відомих футболістів - Морозов, Євтушенко та інші.

- Тренер, коментатор ... Знаю, що Ви ще й арбітром були?

- Це давно було, тому вже трохи призабув цей вид діяльності (посміхається). Свого часу викладав на кафедрі футболу і тоді почав займатися арбітражем. Потім надійшло запрошення до молодіжної збірної, де були Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Владислав Ващук та багато інших в якості спеціаліста з науково-методичної підтримки. Тричі потрапляв в 10-ку кращих арбітрів Україні. Але в 2000-му році зробив вибір на користь донецького «Шахтаря», де мені запропонували очолити наукову групу.

- Не так давно Ви познайомилися з кокшетауской командою. Що зробили в першу чергу?

- Дотримуючись методикою, всім хлопцям визначили планку оцінки ваги. Це один з поетапних кроків. Щоб гравець міг тренуватися, потрібно враховувати його вагу, що ми не беремо від ліхтаря, а розраховуємо за певною формулою, виходячи з росту і типу статури. Далі кожному футболістові зробили рекомендацію. Другий момент, Ви про це вже писали, - сумісність біоритмів. У нас вони розписані для всіх хлопців на весь підготовчий період. Найголовніше, вже на першу нашу гру ми прогнозуємо, у кого які буду біоритми. Цій науці вже більше 100 років і нею керуються багато політиків, коли визначають день подання серйозних переговорів, бізнес-проектів. Іноді недалекі люди кажуть, це шаманство або ще щось. Але це не так - це наші біоритми.

- Як довго Ви керуєтеся цією системою?

- Порядку трьох років. Бувають такі ситуації, які ми навіть з уболівальниками обговорювали на українському телебаченні. Був момент, коли Шовковського - воротаря київського «Динамо» згідно з його біоритмам, не можна було ставити на гру зі збірною Уругваю. Україна вигравала, але простий удар ... і він сам закидає м'яч собі у ворота. Ніхто не може пояснити причину, а для мене вона, в принципі, зрозуміла.

- Як Ви прийшли до того, що в тренерській діяльності необхідно вдаватися до таких розрахунків?

- У мене багатий опеньків роботи в тренерському штабі команд. В принципі, метод роботи у всіх тренерів однаковий - зробив передачу, зупинив, пробив і все. Але я вважаю, що потрібно в команді знаходити щось з області новизни. Важлива сумісність футболістів один з одним психологічна. От якщо для прикладу взяти психологічну сумісність двох воротарів «Окжетпес», то вона складе всього 34%, це і зрозуміло. В якійсь мірі вони між собою суперники. Це мікросвіт, який ми з вами не бачимо. Ми намагаємося використовувати те, чого не знають інші. У день гри я роблю інтегральну оцінку, де чітко визначаю індекс Руф'є (реакція організму на навантаження), вага і біоритми. У кінцевому підсумку ми виводимо інтегральну оцінку, яка дозволяє визначити стан футболіста. Зараз футбол чомусь розглядають як бізнес-проект, але ми забули, що це в першу чергу гра, яка складається з певних законів. А для того, щоб ці закони працювали, мають бути системні підходи.

- Що саме мається на увазі Вами під словосполученням - «системні підходи»?

- Дрібниць тут просто немає. Ви знаєте, як годувати футболіста? Насправді в цьому теж повинен бути свій підхід. Отримувати та витрачати певну кількість кілокалорій, на нашому випадку це близько 4500 -5500 в день. Знову провели всі ці розрахунки спільно з лікарем. Ми проводимо збори - дивимося за ними, з фізіологією все зрозуміло, спостерігаємо, є лікарський контроль. Ми контролюємо навіть графік масажу і бачимо, хто і скільки разів приходив до масажиста. Футболісти як гладіатори і на поле у ​​них повинна бути тільки одна мета - добиватися результату, забивати і все.

- Другий, напевно, основний елемент - програма підготовки команди, вона в мене вже розписана. Тут заплановано і розписаний в конспектах тренування щодня. Система складається з того, що ми повинні дати чіткі знання футболістові, які він повинен сформувати в уміння, але ж вміння - це дії, доведені до автоматизму. Важливо, щоб кожен чітко розумів, що йому потрібно робити. У мене є базовий набір елементів у спеціальній програмі, який показую хлопцям. А далі ми постараємося, щоб ці дії переросли в навички. Я впевнений, що підбереться хороша монолітна команда, яка буде грати в той футбол, який ми їм запропонували. До того ж середній вік - 25,8 років, в цілому, молода команда. Є певні перспективи.

- Наскільки укомплектований склад «Окжетпес»?

- Підбір футболістів повністю відбувся, але ситуація така - кастинг серед легіонерів. Два на одне місце, тобто в розташуванні клубу 10 іноземців. Багато чуток зараз, що вони все з другої української ліги.

- Можете їх розвіяти?

- Ці люди грали в українській Прем'єр-лізі, але з певних причин опинилися у першому-другому дивізіонах, тому ми запросили їх до себе. Зрозуміло ж, що зараз футболіст, який грає в еліті, не прийде до нас сюди на ці умови. До середини цього збору мають визначитися, хто буде грати в нашій команді.

- Озвучити імена тих, кого Ви запросили на перегляд?

- Може, поки передчасно називати прізвища, але наприклад, Ігор Чучман, вихованець львівського футболу, був у складі юнацької збірної Україні. Думаю, він у нас залишиться. Також з нами Дмитро Бровкін, до речі, народився в Усть-Каменогорську, грав у харківському «Металісті», київському «Динамо», молодіжної збірної. Є у нас два чемпіони світу серед студентів, майстра спорту міжнародного класу Олександр Крахмалюк і Дмитро Бойченко. Але знову ж таки, серед студентів - це одне, а рівень вищої ліги - зовсім інше.

- Виходить, що приїхали представники тільки Україна?

- Ні, і з Білорусі є - Максим Чеботар. Швидше за все, ми з ним підпишемо контракт. Звичайно, я приїхав з Україною, знаю цих хлопців сам, це нормальний процес. Наша концепція - швидкий футбол. Тому ми і підбираємо швидких нападників, що намагаються швидко доставляти м'яч. Але давайте краще про це поговоримо тоді, коли у нас вже все вийде. А зараз ми плануємо створити швидку команду, що грає в агресивний футбол. Може це український стиль, але в принципі хлопці його прийняли і трудяться.

- Основна маса залишилася з попереднього складу?

- Так, вся місцева молодь, яка складала кістяк команди, залишається. А ось улюбленець місцевої публіки Мамаді Сангаре віддав перевагу казахстанському футболу українська, так як у нього там з'явилася пропозиція.

- Яке завдання поставило керівництво на цей сезон?

- Завдання одне - створити конкурентоспроможну команду зі своїм ігровим почерком і домагатися результат в кожній грі. Що таке сильна команда? Як сказав головний тренер лондонського «Арсеналу» Арсен Венгер, це в першу чергу, тренерська стабільність, в другу, поставлений стиль гри з футболістами, які довго грають один з одним. Ось вам основні показники і наше завдання.

А нам залишається лише нагадати, що кокшетаускій «Окжетпес» знаходиться на зборах в Анталії, де з 24 січня по 10 лютого команда проводить третій, а з 18 лютого по 3 березня - заключний збори.

Джерело: www.prosportkz.kz
Категорія: Футбол. За кордоном | Переглядів: 712 | Додав: Admin | Теги: казахстан, Окжетпес, Догадайло, Зірка
Читайте також:
Статистичні показники гравців, що залишили «Зірку»
Андрій Пятов: Ми поки ще Білорусію не вивчали
«АФ-П’ятихатська» у фіналі чемпіонату зіграє 17 жовтня
"Зірку" залишили троє гравців
БК «Золотий Вік» проведе два спаринги
Команда КДЮСШ №2 - срібний призер всеукраїнського турніру
Олександрівка приймала сільських спортсменів області
Кіровоградці взяли участь у фестивалі “Здорова молодь - здорова нація”
Кіровоградський «Діамант» не вийшов до фіналу
Фото: "Зірка" - "Олександрія" 0:0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МЕНЮ
КАЛЕНДАР
ПОШУК
АРХІВ


Copyright MyCorp © 2024 Використання матерiалiв дозволяється лише за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на сайт sport-kr.at.ua Сайт управляється системою uCoz