ГоловнаРеєстраціяВхідЧетвер, 28.03.2024, 19:11

Головна » 2012 » Лютий » 3 » Футзал. Словенія − Україна 3:6
10:54
Футзал. Словенія − Україна 3:6

Збірна України з футзалу, розгромивши в стартовому матчі ЄВРО-2012 команду Словенії (6:3), достроково завоювала путівку до чвертьфіналу змагань.

Словенія − Україна − 3:6 (0:4).

Матч групи В фінального турніру чемпіонату Європи-2012. 2 лютого. Загреб. «Арена Загреб». 2200 глядачів.

Голи: 0:1 Клочко (6), 0:2 Легчанов (8), 0:3 Журба (10), 0:4 Павленко (17), 0:5 Легчанов (21), 1:5 Легчанов (27, автогол), 1:6 Легчанов (29), 2:6 Уршич (34), 3:6 Чуєц (38).

Словенія: Мохорич − Р.Мордей, Зорч, Гржель, Осредкар; Дробне, Чуєц, Мелинк, Уршич, Фетич, Пертич. Тренер − Добовичник.

Україна: Іваняк − Чепорнюк, Павленко, Легчанов, Овсянников; Замятін, Журба, Рогачов, Клочко, Кондратюк, Сорокін. Тренер − Лисенчук.

Арбітри − Бауернфайнд (Австрія), Сореску (Румунія).

Попередження: Р.Мордей, Осредкар, Чуєц − Журба, Кондратюк.

Оцінюючи шанси української збірної на футзальному форумі найкращих команд Старого Світу, хорватська преса ретранслювала мотиви, озвучені задовго до початку ЄВРО-2012 головним тренером команди Геннадієм Лисенчуком: надто довго синьо-жовті повертаються без нагород з великих змагань, блиск європейського срібла 2001 і 2003 років устиг потьмяніти, й відновлювати його належить саме цьому складу, що являє собою органічне поєднання досвіду й молодості. Першим кроком до цієї мети мала стати гра проти команди Словенії.

Поразка словенців у першому матчі групи В від іспанців (2:4) перетворювала їхню зустріч із українцями справді на останній бій. Продемонструвавши в поєдинку з чинними чемпіонами Європи гідну гру, виявивши характер, підопічні Андрея Добовичника й на наступну дуель сподівалися заручитися підтримкою вболівальників-співвітчизників, котрі склали значну частину глядацької аудиторії «Арени Загреб» у день відкриття. Але у четвер такого ажіотажу на трибунах не спостерігалося, й група підтримки синьо-жовтих, левова частина делегатів якої прибула зі Львова, не лише на рівних протистояла словенцям, а й давала їм фори. Гравці ж української збірної й собі доклали зусиль до того, аби позбавити чужих фанатів бодай найменших нагод для радощів.

Відкривати рахунок мав Дмитро Клочко ще на п’ятій хвилині, але, «обікравши» захисника й вийшовши сам на сам, не влучив у ворота. Виправився він дуже швидко, завершивши контратаку своєї команди ударом у ближній кут. Ті, хто слідкує за виступами словенців, знають, що їхній голкіпер Альоша Мохорич не являє собою зразок надійності, іноді припускаючись прикрих помилок. Ось і цього разу зовсім не «мертвий» м’яч затріпотів у сітці за його спиною. І це був тільки початок.

Дві хвилини по тому перша четвірка синьо-жовтих, запресингувавши опонентів поблизу їхніх воріт, досягла успіху − відзначився капітан команди Валерій Легчанов, «розкрутивши» опікуна й по-більярдному пробивши в дальній нижній кут − 2:0!

Готуючи команду до стартового поєдинку, тренери української збірної на тактичних заняттях ретельно розбирали манеру виконання словенцями стандартних положень. Першим «відмінником» цих уроків став Сергій Журба. На 10-й хвилині, перехопивши передачу суперника з кутового, він промчав від свого карного майданчика до чужого, не залишивши Мохоричу жодних шансів.

Лише після трьох пропущених м’ячів словенці трохи оговталися. Чи то їхні суперники взяли невеличкий «тайм-аут», протягом якого воротам Євгена Іваняка загрожували Рок Мордей і Примож Зорч. Та воротар в обох епізодах діяв бездоганно, продемонструвавши реакцію та сміливість.

Кінцівка першого тайму знов-таки була за українцями. Ще раз сам на сам виходив Журба, але воротаря перехитрувати не зміг. Слідом за тим у стійку влучив Сергій Чепорнюк. І, нарешті, перехопивши м’яч на половині поля суперників, синьо-жовті поставили тим «мат» у три ходи, котрий оголосив своїм голом найдосвідченіший у складі українців 36-річний Максим Павленко.

П’ятий гол − заслуга Легчанова, котрий себе обіграти не дав, а сам, опинившись на ударній позиції, розважливо шанс реалізував, фактично позбавивши гру подальшої інтриги.

Спроби словенців забити хоча б гол престижу українці тримали під контролем, дозволяючи собі тішити публіку − пожвавлення викликали як трюк Павленка, що ледве не став голом, так і «самостріл» Легчанова на 27-й хвилині, що, на жаль, до гольового дубля не приплюсувався, а Іваняку, відповідно, не дозволив зберегти ворота «сухими». Та все ж капітан не полишив спроб оформити повноцінний хет-трик, пробивши Мохорича ударом здалеку − 6:1. Недарма Легчанова вважають спецом по виконанню «стандартів» − штрафних і пенальті.

Невідпорний удар Райко Уршича в самісіньку «дев’ятку» та гол Чуєца, забитий знов-таки не без допомоги Легчанова (а все ж у чужі забив більше!) були цікаві уже тільки гурманам футзалу, статистикам і букмекерам. Вони стали ефектним прощанням словенців із чемпіонатом. Підопічні ж Геннадія Лисенчука, блискуче провівши стартовий матч ЄВРО-2012 і здобувши найрезультативнішу поки що перемогу турніру, забронювали місце у чвертьфіналі. В заключному поєдинку групи В вони з’ясовуватимуть із іспанцями − хто вийде до плей-офф з першого, а хто з другого місця. Гра відбудеться в суботу, 4 лютого. Початок о 15.00 за київським часом.

ФФУ
Категорія: Інші види спорту | Переглядів: 587 | Додав: Admin | Теги: футзал, Україна, Словенія