ГоловнаРеєстраціяВхідСереда, 24.04.2024, 08:42

«Работнічки» (Скоп'є, Македонія) - «Олімпік» (Донецьк, Україна) - 1:2 (0:0)

«Работнічки»: Шишковський, Глігоров, Богданович (Живкович, 46), Найдоскі, Петрович, Аврамовскі (Велковскі, 50), Газієв (Міцевський, 52), Пандовскі, Настевскі (Чои Сонг Кук, 46), Ангелів, Манєвського (Ступіч, 77).

«Олімпік»: Жданков, Зміївський (Глушицький, 65), Гришко, Іванов (Драченко, 52), Лівицький (Чех, 60), Огиря, Кішка (Лебідь, 60), Санжар (Поднебенной, 46), Волков, Головченко (Галушкин , 56), Шаврін.

Голи: Манєвського, 57 - Шаврін, 49, Поднебенной, 85 (з пенальті)

Вилучення: Шаврін, 80 (друга жовта картка)

Футбольний клуб «Работнічки» зі столиці Македонії міста Скоп'є в цьому році святкуватиме своє сімдесятип'ятирічний. Правда, регулярно постачаючи кадри для белградських «Црвени Зірки» і «Партизана» (як втім, і більшість периферійних клубів), в чемпіонаті СФРЮ особливо не відзначався, виступаючи переважно у першій лізі. Після розпаду Югославії, на незалежні держави, у 1992 році для «Работнічек» почалася нова історія. Вони автоматично набули статусу клубу Першого македонського дивізіону. 2001 спонсором команди стала компанія «Кометал», після чого команда змогла зайняти 2-е місце в національному чемпіонаті сезону 2002-2003 і потрапити в Кубок УЄФА. Клуб тричі поспіль з 2004 по 2007 рік вигравав національний чемпіонат Македонії, а після цього і двічі поспіль - Кубок країни. У минулому чемпіонаті «працівники» були другими. У цьому чемпіонаті йдуть на дев'ятому місці з 12 команд. Правда, в Кубку представники македонської столиці пробилися в півфінал, ігри якого пройдуть в березні-квітні.

Що стосується європейських успіхів, то тут вони менш скромні. Якщо на попередніх етапах з суперниками з Фарерських островів, Андорри, Люксембурга, Естонії, македонці справляються, то команди топ-країн, без праці кладуть македонців на лопатки. «Базель» обігрував «Работнічки» з рахунком 6:2, «Лілль» 3:0, «Ліверпуль» двічі по 2:0. В цьому році в Лізі Європи суперник «Олімпіка» обіграв естонську «Нарву» 4:1 і 3:0, клуб із Сан-Марино «Ювенес» 1:0 і 3:0, кіпрському «Анортосісу» програв вдома 1:2, але в гостях виграв 2:0. А потім потрапив під каток «Лаціо» 0:6 в гостях і 1:3 вдома.

Як і багато хто, провідні балканські клуби, з року в рік «Работнічки» поставляють кадри багатшим футбольним країнам. Причому, в останні роки цей вектор спрямований в бік Східної Європи. Вихованці клубу грали у полтавській «Ворсклі» і запорізькому «Металурзі». У нинішньому році на перегляді у «Волині» перебувають відразу три представники «Работнічек», причому гравець збірної країни Філіп Деспотовскі вже підписав контракт з українським клубом, а два інших - захисник Брдаровскі і нападаючий Савич близькі до цього. Опорний півзахисник Муар Муар, також гравець національної збірної, поїхав шукати щастя в Казахстан. Пішов з команди і кращий бомбардир Філіп Петковскі, який забив 10 голів в осінньому відрізку чемпіонату. Є представники клубу в чемпіонатах Росії, Білорусі, Азербайджану.

Тим не менш, немов птах Фенікс, команда щоразу відроджується. Напередодні нового року в клубі з'явився новий президент Драган Поповськи і тренерський штаб на чолі зі словенцем Робертом Певнічем. Перед ними поставлено завдання повернути лідируючі позиції в македонському футболі.

Під час антракту «Работнічки» провели шість матчів і у всіх здобули перемоги. А кращим бомбардиром став капітан команди Крісто Велкоскі. Причому, в Анталії команда провела три матчі і жодного разу не пропустила. Так що як бачимо, в останньому турецькому спарингу суперник у «Олімпіка» був більш ніж серйозний. До речі, брати слов'яни жили в одному готелі з донеччанами. Все як на підбір - рослі, міцні і привітні хлопці. З якими, «олімпійці» встигли потоваришувати. Але дружба - дружбою, а гра - грою.

«Олімпік», цілком освоївся за три матчі з майданчиком, почав поважно, аніскільки не бентежачись серйозного суперника. Вперед стрімголов не рвалися, а й супернику розбігтися не давали. І до десятій хвилині міг відзначитися Вадим Шаврін, але Фортуна від нього відвернулася. На своєму фланзі не давав спокою захисникам македонців Олександр Волков. Додав інтриги в сценарій матчу арбітр, який на 31 хвилині не дав пенальті в бік «Работнічек» - Головченко «зрубали» в штрафному. Але рефері показав жестом продовжувати матч. Практично за 45 хвилин першого тайму суперники жодного разу не вдарили по воротах Жданковим. Перша половина так і закінчилася з нічийним рахунком 0:0.

Після перерви розігралася зв'язка Поднебенной - Шаврін. В'ячеслав, який замінив свого капітана, пронісся по своєму флангу, по шляху обігравши кількох суперників, і подав у штрафну, де ефектним ударом головою Шаврін перевів м'яч у ворота. 1:0. Йшла 49 хвилина матчу. Правда, перевага донеччан виявилося недовгим. Після низки замін суперник вирівняв гру. І на 57 хвилині форвард «червоних» Борча Манєвського провів гол-красень. Офіційний сайт македонців порівняв цей удар з голом Прінса Боатенга в матчі «Мілан» - «Арсенал» - потужно в дотик під поперечину. Правда, до воріт було метрів двадцять п'ять.

Все знову довелося починати спочатку. Гра пішла цікавіше, більш насиченою, суперники стали грати без оглядки на свої ворота, і прагнули більше творити. І потрібно сказати, «олімпійці» в цьому досягли успіху, навіть залишившись удесятьох за десять хвилин до кінця зустрічі. Отримавши чисельну перевагу, «Работнічки» полетіли вперед, і замкнувши суперника на його половині поля, геть забувши про таке грізно зброю, як контратака. А у «Олімпіка» завжди були і є футболісти, які і діагональ метрів на тридцять видати можуть і втекти від будь-якого суперника. Так власне і вийшло. Під час контратаки в своїй штрафній македонці «поклали» на газон Драченко, і суддя вказав на одинадцятиметрову позначку. До точки підійшов Поднебенной і не залишив другому за рангом воротареві «Работнічек» ні найменшого шансу.

У час, що залишився македонці насіли на ворота донеччан. Але з їх «наскоками» захист «Олімпіка» успішно впоралася. Що не кажіть, а перемога в кінці зборів, та ще над серйозним суперником дуже і дуже приємна.
У 2:00 ночі 18 жовтня команда виїжджає в аеропорт. Летить літаком до Стамбула, потім пересадка і в 11 ранку прибуття в Донецьк. Дорога додому, як відомо, завжди здається коротшою. Якщо погода не закапризує, як це було два тижні тому.

Категорія: Футбол. Українська перша ліга | Переглядів: 516 | Додав: Admin | Теги: олімпік, Работнічкі