ГоловнаРеєстраціяВхідЧетвер, 02.05.2024, 21:05

«Чорноморець» (Новоросійськ) - «Олімпік» (Донецьк) 3:0 (2:0)

«Чорноморець»: Чихрадзе (Сукасян, 77), Калешин (Єршов, 46), Мірошниченко, Колесников, сидячи (Кулагин, 83), Кобенко (Абрамов, 59), Шпедт (Міносян, 63), Суродін, стегенця (Григорян, 72 ), Деменко, Аксютенко (Смуров, 46).

«Олімпік»: Махарадзе (Жданков, 46), Зміївський, Лівицький, Гришко (Глушицький, 11), Драченко (Іванов, 68), Головченко (Поднбенной, 61), Лебідь, Дорошенко (Огиря, 49), Санжар (Гельзін, 46 ), Левіга, Волков.

Голи: Аксютенко 19, Мірошниченко (штрафної) 21, Смуров 76.

Суперником «Олімпіка» в завершальному поєдинку на турецькому зборі став один з найстаріших російських клубів «Чорноморець» з Новоросійська. Команда була заснована ще в 1907 році. Потім неодноразово реформувалася і міняла назви. Вищим досягненням «моряків» є шосте місце у російській Прем'єр лізі 1997 і 2000 роках, що дозволило дебютувати в Кубку УЄФА. Проте «Валенсія» на попередньому етапі обіграла новороссійцев 5:0 і 1:0. Після цього команда покинула еліту, правда, 2004 році в неї повернулася, але надовго затриматися не зуміла. А сім років тому взагалі не пройшла ліцензування і втратила статус професійного клубу. У 2010 році «Чорноморець» виграв зону «Південь» другого дивізіону і став переможцем Кубка ПФЛ. Минулий рік новороссійци почали в першому дивізіоні і за підсумками двох кіл займали 16 місце в таблиці. Тепер 26 березня в весняній стадії розіграшу будуть боротися за збереження прописки в дивізіон

Напередодні зустрічі над стадіоном пішов дощ і вніс свої корективи в хід поєдинку. Правда, десь до хвилин десяти хмари розсіялися, засяяло сонечко, грати стало веселіше. І боротьба пожвавилася. Але вже в дебюті в стані донеччан трапилося непередбачене - травму отримав Гришко. І його замінив Глушицький. Поки «олімпійці» перебудовували свої оборонні порядки, росіяни мали кілька моментів відзначитися. Агресивна атака з лівого флангу завершилася потужним ударом нападаючого «моряків», але м'яч розминувся зі штангою. Буквально через пару-трійку хвилин «моряки» свою помилку виправили, а допомогла їм захист донеччан. Оборона «біло-синіх» знову проспала швидкісний рейд і, як потім виявилося, один з кращих форвардів клубу Володимир Аксютенко впритул наблизився в Зауру Махарадзе і обвідним ударом переправив м'яч в сітку.

Мабуть, гравці задньої лінії донеччан висновків з того, що сталося не зробили, і через хвилину тільки диво врятувало їх від другого гола. Знову фланговий прорив, пас врозріз і вихід один на один з голкіпером. Цього разу пощастило. Але через хвилину - порушення в небезпечній близькості від воріт. Гравець «Чорноморця» все зробив «по науці». І м'яч, оминувши спочатку стінку, а потім Махарадзе, залетів у верхню «дев'ятку». Від такого початку важко оговтатися. Тим не менш «Олімпік» йде вперед. На 22 хвилині Волков накрутив у штрафному «Чорноморця» трьох захисників, поклав воротаря, але вирішив не бити, а викотити м'яч кому то зі своїх, але, на жаль, передача виявилася безадресної. На 30 хвилині врятував свої ворота Кирило Дорошенко, який кинувся під удар із забійної позиції нападника «моряків». 40 хвилина принесла жовту картку Драченко. Максим сфолив недалеко від лінії штрафний. Штрафний б'ють росіяни. Заур Махарадзе правильно вибрав позицію і з легкістю заволодів м'ячем. А вже через три хвилини «Олімпік» міг забити «в роздягальню». Руслан Левіга ввійшов з м'ячем в штрафну суперника, обіграв воротаря і сильно пробив, але в падінні свого кіпера підстрахував захисник і виніс м'яч з лінії воріт.

Друга частина зустрічі почалася «під диктовку» донеччан. Грали без помилок. Багато боротьби. Багато комбінацій. Хороші атаки як в одну сторону, так і в іншу. Реальний шанс відзначитися знову мав Левіга. Після подачі кутового «Руля» на голову перестрибнув рослих опонентів, буквально забивав м'яч у ворота, але той полетів по хитромудрій траєкторії і просвистів над поперечиною. Третій і, як виявилося, останній гол знову виник при потуранні гравців оборони «Олімпіка». Вони спостерігали як форвард новороссійцев, перебуваючи у штрафному майданчику, прийняв м'яч на груди і в стрибку через себе красиво пробив-маленький футбольний шедевр і 0:3 не на нашу користь.

Донеччани пішли ва-банк. І на 83 хвилині Левига після передачі Поднебенного виявився віч-на-віч з воротарем суперників, але переграти того не зміг. А під завісу поєдинку вже Жданокв зумів приборкати, здавалося б, неберущійся «постріл» з небезпечної дистанції.

Категорія: Футбол. Українська перша ліга | Переглядів: 464 | Додав: Admin | Теги: Чорноморець, олімпік