Розмова з Володимиром Журавчаком, головним тренером ФК «Львів» Цими вихідними поновлюються змагання в першій лізі чемпіонату України з футболу. ФК «Львів» весняну стадію чемпіонату розпочне 24 березня виїзним матчем із кіровоградською «Зіркою». У період зимового міжсезоння «городяни» суттєво змінили склад. Як відомо, новим наставником команди став знаний фахівець Володимир Журавчак. Головний тренер розповів в інтерв’ю «Газеті» про підготовку своїх підопічних, кадрові зміни та про боротьбу за виживання. — Володимире Олексовичу, задоволені комплектацією «Львова»?
— До питання комплектації команди можна підходити по-різному. Ми орієнтуємося на місцевих виконавців. Шукаємо таких гравців, для яких бренд ФК «Львів» — не порожні слова. Повернувся Юрій Войтович, Руслан Мостовий, Олег Гарас. В усіх одне бажання ― зробити все для того, щоб «городяни» залишилися в першій лізі. Виконати його непросто. Тому дуже важливо, що за нашу команду виступатимуть футболісти, які всім серцем бажають допомогти клубу. Чимало виконавців уже грало за «Львів». Скажімо, той самий Гарас, для якого наш клуб є дуже важливим. Так само, як і для Войтовича та Мостового. Усіх їх переповнює бажання принести «городянам» користь. Не приховуватиму, матеріальні стимули в нашому клубі не найкращі, нам не до снаги запросити дорогих виконавців.
— Ви згадали про матеріальні заохочення. За цим показником «Львів» серед аутсайдерів першої ліги?
— До фінансування не маю стосунку. Цим питанням займаються керівники клубу, вони напряму ведуть переговори із гравцями, обговорюють умови. Зі свого боку можу лише сказати, що фінансова складова, безумовно, бажає бути кращою. — Олег Гарас повернувся в професійний футбол після багаторічної паузи. Як він витримує конкуренцію з молоддю?
— Розумію, що багато хто скептично відгукується про повернення Олега у професійний футбол. Цим скептикам можу відповісти: Гарас є футболістом високого класу. Він був змушений через проблеми зі здоров’ям завершити кар’єру. Проте нині жодних проблем не має. Він дуже плідно працює. Що важливо — Олег подає приклад і навчає молодь. У нього є колосальний досвід, знання. А тому для інших футболістів корисно попрацювати поруч із такого калібру виконавцем. О. Гарас не просто гравець «Львова», він — граючий тренер команди. Тому на власному прикладі показує молоді, як що потрібно робити. — Були розмови про те, що у вашій команді гратимуть Юрій Фурта та Роман Каракевич. Чому не склалося з ними?
— Щось «не зрослося». Можливо, їх не влаштовували наші умови. Розраховую на тих гравців, які є в команді. Безперечно, кожен тренер хоче мати у своєму розпорядженні досвідчених підопічних. Ми ж робимо ставку на роботу з місцевими кадрами. Трансферне вікно вже закрилося, новобранці можуть бути лише з когорти вільних агентів. — Яку позицію вважаєте найпроблемнішою у «Львові»?
— Нині немає сенсу про це говорити. Ми ж укомплектувалися, подали заявку на сезон. А перед самим чемпіонатом не розповідатиму про свої кадрові позиції, слабкі ланки. Навіщо розкривати карти перед конкурентами (сміється). — У підготовчий період зробили все, що планували?
— Варто подякувати керівництву клубу за те, що спромоглося організувати нам тренувальні збори в Криму. Безумовно, тут умови не ідеальні, проте не всі команди мають змогу взимку проводити збори в Туреччині. В Криму була можливість якось організувати гравців. Усе-таки в нас дуже багато нових виконавців, які повинні не тільки познайомитися, а й зігратися. Колектив ― це велика сім’я. Тому потрібно, аби кожен зміг відчути лікоть свого партнера. — Перші ігри «Львів» не проводитиме з лідерами...
— Так, ми почнемо матчами з тими командами, з якими вестимемо боротьбу за збереження прописки в першій лізі. Це наші сусіди по турнірній таблиці. Почнемо гостьовим поєдинком проти «Зірки», згодом нас очікують протистояння з «Миколаєвом», «Нивою», «Динамо-2». Це дуже важливі ігри, на кону стоятимуть не три очки, а шість. У таких герцях бійцівські якості виходять на перший план. — Можливо, було б краще провести ігри за виживання пізніше, коли колектив стане зігранішим?
— Ми нічого не можемо змінити, тому сприймаємо календар таким, яким він є. Готуємося до перших ігор, вивчаємо суперників. Як уже говорив, сподіваємося на тих футболістів, яких маємо. Перед поєдинком із «Зіркою» виберемо 11 найсильніших виконавців, які вийдуть на поле. Без травм не обходиться. Та не треба скаржитися, потрібно просто виконувати свою роботу. Переконаний, в інших командах теж є проблеми. — З огляду на всі чинники, наскільки відсотків «Львів» готовий до сезону?
— І про це мені не хотілося б розповідати. Весь запланований обсяг роботи ми не виконали. Перші збори проводили у Львові. Тоді були морози, а виганяти футболістів на відкритий майданчик, коли стовпчик термометра опускався нижче за 24 градуси морозу, було недоцільно. Працювали в залі, хоча необхідно було займатися на свіжому повітрі, там мали поліпшувати загальну витривалість. Намагалися допрацювати в Криму. Загалом не думаю, що хтось із наставників перед початком весняної стадії скаже, що його підопічні виконали заплановане в повному обсязі. В кожного є моменти, якими він не задоволений. Ми — не виняток. — Ваші найближчі суперники навідувалися в розташування «Львова»? Ви відряджали своїх помічників на розвідку в стан конкурентів?
— Гадаю, за нами таки стежили. Хоча в підготовчий період кожен тренер багато експериментує, пробує різні схеми, розташування та гравців. Утім кістяк можна було вивчити. Безперечно, всі один одного аналізують. Ми теж це робимо, вивчаємо суперників, збираємо про них інформацію. Розвідка ніколи не буває зайвою. Але це не головне. Основне ― настрій команди, її підготовка, робота в захисті та нападі. Насамперед потрібно самим готуватися. А без цього жодна розвідка не допоможе.
www.gazeta.lviv.ua
|